Turniej Chanbara & Karate & MMA odbył się w dn. 11 i 12 grudnia 2010 r na hali 84. Zespołu Szkół na Saskiej-Kępie przy ul. Zwycięzców 44.
Turniej organizowało Warszawskie Centrum Karate pod patronatem Europejskiego Stowarzyszenia Budo. Pierwszego dnia materiał filmowy nagrywała ekipa Canal Plus. Najwięcej wystartowało oczywiście dzieci, ich ilość przeszła oczekiwania w każdej konkurencji walk - obojętnie czy miękką bronią (chanbara), czy w kumite wg wymogów karate Gosoku-ryu.
W efekcie było bardzo trudno zdobyć medal w konkurencjach dziecięcych, co tym bardziej podnosi znaczenie wywalczonych medali. Prawdziwy sport polega na starcie, udziale w igrzyskach. Medale zdobywają w danym dniu najlepsi, co wynika także z losowania czyli zależy od szczęścia i splotu wydarzeń.
Większość startujących i ich bliskich znakomicie to rozumiała, więc atmosfera panująca na zawodach była wspaniała. Najmłodsi zawodnicy mieli zaledwie cztery lata i ze wszystkich sił starali się dorównać swoim pięcio i sześcioletnim rywalom. W sobotę, 11-XII startowały dzieci i juniorzy (także juniorki), a 12-XII dorośli.
Łącznie wystartowało blisko 120 zawodników. Trudno powiedzieć, w którym dniu rozgrywano bardziej interesujące i zażarte walki. Na pewno seniorzy demonstrowali wyższy poziom wyszkolenia technicznego. Wielu bardzo dobrym zawodnikom nie udało się zdobyć medalu, bo ... trafiali na jeszcze lepszych.
Wśród startujących nie brakowało mistrzów Warszawy, Polski i Europy w poszczególnych konkurencjach. Sensei Michał Piotrkowicz, który brał czynny udział w przygotowaniach, sporządził własnoręcznie kilka nagród (m.in. pozłacane kodachi), sędziował w pierwszym dniu Turnieju i na zakończenie drugiego dnia walki MMA - submission fighting (zapasy kubojitsu),
znalazł czas na przygotowanie się i wystartowanie w kumite i kata karate oraz w konkurencji chanbara choken free. Pokazał swoim kolegom i uczniom, że jest najlepszy, zdobywając oba tytuły Grand Champion.
Do bardzo udanych należy zaliczyć start zawodników z kubojitsu - rozegrali ładną konkurencję zapaniczą w stylu mieszanych sztuk walki - mixed martial arts (w której uczestniczyła także jedyna dziewczyna - Anna Gruszkiewicz, walcząc jak lwica z cięższymi i silniejszymi od niej przeciwnikami.
Zawodnicy kubojitsu uczestniczyli też w kumite karate, gdzie Maciek Szczypek 3. kyu wywalczył brązowy medal w kumite seniorów zaawansowanych, konkurując z posiadaczami brązowych i czarnych pasów w karate.
Na bardzo wysokim poziomie stała walka finałowa w karate między Bartoszem Rantem 1. dan a Michałem Piotrkowiczem 3. dan (2:3).Również finały walk miękką bronią : tanto (nożem), kodachi (krótkim mieczem), choken free (długim mieczem) oraz nito (dwoma mieczami) pokazywały niesamowitą szybkość i świetne wyszkolenie techniczne szermierzy.
Ogromne podziękowania należą się Polskiemu Związkowi Karate Fudokan za wypożyczenie tatami do walk oraz wydawnictwu Mayfly za nagrody w postaci interesującej książki Stephena Huntera pt. "47. samuraj" z filmem "Siedmiu samurajów".
Shihan Tomasz Piotrkowicz i grono sędziów karate i chanbara mieli dużo pracy zważywszy, że zawody każdego dnia przedłużały się o dwie i pół godziny.
Poniżej wyniki Turnieju, a pod nimi zdjęcia (w celu powiększenia zdjęcia trzeba kliknąć na jego miniaturkę).
Któż nie szłyszał historii o 47 roninach? Na kanwie tej opowieści rozgrywa się współczesna historia poszukiwania ważnego miecza samurajskiego. Shihan T. Piotrkowicz poleca!
Sobota - dzieci i juniorzy
C1 chanbara kodachi - dzieci młodsze (ur. 2004 i młodsi) I Kuba Seferyniak
II Maciej Zieliński
III Jakub Kościukiewicz i Piotr Nowicki
C2 chanbara kodachi - dzieci starsze (ur. 2000 - 2003) I Artur Krzowski
II Maciej Rauber
III Mateusz Kuzniak i Michał Krakus
C3 chanbara kodachi -juniorzy młodsi (ur. 1996 - 1999) I Piotr Borowski
II Sta Puchniewicz
III Damian Budkiewicz i Tomasz Jasiński
C4 chanbara kodachi - juniorzy starsi (ur. 1993 - 1995) I Karol Wójcik
II Michał Szuba
III Grzegorz Koniuszewski i Filip Swiątek
K1 kumite dzieci (ur. 2000 - 2005) I Felek Kleyff
II Jakub Swiątek
III Michał Krakus i Igor Urban
K2 kumite juniorów młodszych (ur. 1996 - 1999) I Bartosz Gazda
II Albert Ciółkowski
III Jeremi Zglinicki i Bartosz Wieprzyński
K3 kumite juniorów starszych (ur. 1993 - 1995) I Karol Wójcik
II Mateusz Brzeszczak
III Damian Buczek i Aleksander Skup
K4 kata dzieci I Jack Nguyen
II Krzysztof Krakus
III Michał Krakus
Kata juniorów
I Bartosz Gazda
II Michał Bartuzi
III Mateusz Brzeszczak
Niedziela - seniorzy i seniorki
C5 chanbara tanto I Witold Wróbel
II Bartosz Rant
III Maciej Symon
C6 chanbara kodachi I Anna Gruszkiewicz
II Sylwia Kosik
III Maciej Wawer i Łukasz Pijarczyk
C7 chanbara choken free I Michał Piotrkowicz
II Maciej Wawer
III Sylwia Kosik i Maciej Symon
C8 chanbara nito I Anna Krzystowska
II Michał Krajczewski
III Kamil Zgódka i Paweł Borkowski
GRAND CHAMPION CHANBARA - MICHAŁ PIOTRKOWICZ
K6 kumite seniorów początkujących I Maciej Zglinicki
II Marcin Kędzior
III Piotr Rembelski i Michał Sosnowski
K7 kumite seniorów zaawansowanych I Michał Piotrkowicz
II Bartosz Rant
III Maciej Szczypek i Łukasz Pijarczyk
K8 kumite seniorek I Katarzyna Paprota
II Anna Gruszkiewicz
III Sylwia Kosik i Daria Modro
K9 Kata seniorów i seniorek I Michał Piotrkowicz
II Bartosz Rant
III Janusz Kosik
GRAND CHAMPION KARATE - MICHAŁ PIOTRKOWICZ
W1 Submission fighting I krzysztof Barczak
II Konrad Sługocki
III Bartosz Szczypek i Maciej Szczypek
Sędziowali: shihan Tomasz Piotrkowicz - sędzia główny,
sobota: sensei Michał Piotrkowicz, sensei Anna Trawińska, sensei Janusz Kosik, sensei Sylwia Kosik, sempai Ryszard Dolata, semapi Agnieszka Kołodziej, sempai Roman Żuchowicz,
niedziela: sensei Anna Trawińska, sensei Witold Rant, sempai Ryszard Dolata, sempai Piotr Wilkin, semapi Agnieszka Kołodziej, sempai Roman Żuchowicz.
XV MISTRZOSTWA POLSKI KARATE GOSOKU-RYU
Poniżej zdjęcia z Mistrzostw, które rozegraliśmy w niedzielę, 7 czerwca 2009 r. na Ursynowie.
Wyniki, filmy z Mistrzostw Polski i relacja pisemna w zakładce górnej Mistrzostwa Polski Gosoku-ryu w dziale Nowości.
W celu powiększenia zdjęcia trzeba kliknąć na jego miniaturkę.
POKAZ KARATE i KOBUDO oraz Ursynowski Turniej Dziecięcy Spochan (Sportowej Chanbary) z okazji X lecia Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji - teren między Hirszfelda 11 a ul. Pileckiego 122 - sobota, 7 czerwca 16.50 - pokaz karate i kobudo Warszawskiego Centrum Karate, 17.15 - początek Turnieju Spochan dla dzieci, 17.35 - pokaz Szkoły Samurajów.
SHIHAN U KOZAKÓW
Organizacja Gosoku-ryu na Ukrainie zorganizowała duży, międzynarodowy turniej karate, będący podsumowaniem rozgrywek karate na Ukrainie o puchar koncernu "UkrRosMetal". Był to cykl trzech turniejów, rozgrywanych kolejno w Sumy, w Kijowie i ponownie w Sumy, gdzie znajduje się główne dojo Gosoku-ryu w tym kraju. Klub prowadzi shihandai Anatoliy Lozovoy 4 dan. Na jego zaproszenie shihan Piotrkowicz był tam gościem specjalnym, który poprowadził następnego dnia seminaria karate i kobudo. Odbyła się też konferencja prasowa z udziałem shihana, który jako główny instruktor IKA na Wschodnią i Centralną Europę, od wielu lat odwiedza przyjaciół z Ukrainy i cieszy się tam dużym uznaniem.
Sumy to miasto założone przez kozaków, położone w północno-wschodniej Ukrainie. Karate uprawiane jest tam w kilku klubach, z których najmocniejszym (jak się okazało na całej Ukrainie) jest właśnie główne dojo IKA, prowadzone przez shihandai Anatolija Lozovoy.
To właśnie Ukraina jest głównym kandydatem do przeprowadzenia XIV Pucharu Swiata Karate im. Kuboty w 2009 r.
Shihanowi towarzyszył i pomagał w seminariach jego syn, Michał. Michał Piotrkowicz, 2 dan startował też w Turnieju, zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal.
Szczegóły i zdjęcia wkrótce w rubryce Seminaria.
Na V Mistrzostwach Europy Spochan w Talinie (Estonia), jakie rozegrano w dn. 3-4 maja 2008 r. nasi zawodnicy, rekrutujący się ze Szkoły Samurajów i częściowo z WCK, zdobyli 11 medali w walkach indywidualnych. Sensei Michał Piotrkowicz został Mistrzem Europy w sportowej chanbarze w walce dwoma mieczami (nito) oraz Wicemistrzem w walce długim mieczem (choken free), natomiast sensei Jakub Piotrkowicz wywalczył dwa tytuły Wicemistrza Europy: w walce włóczniš (yari) oraz mieczem japońskim (choken morote).
W majowym magazynie "Logo" (miesięcznik) ukazał się ciekawy artykuł o walce nożem, w którym shihan Tomasz Piotrkowicz demostruje na zdjęciach różne aspekty sztuki tanto-jutsu, także obronę "gołymi rękoma" przed napastnikiem z nożem.
TVP 1 - czwartek, 17 stycznia 2008 r. - program "Łossskot",
w którym shihan Piotrkowicz ułożył walki gladiatorów, a sensei Michał Piotrkowicz i sensei Bartosz Dawidowski walczyli z innymi gladiatorami, a szczególnie przeciwko muzykowi i aktorowi Tymonowi Tymańskiemu. Sceneria jest niesamowita - pod wybiegiem lwów, w klatce na arenie, a wokół woda i dym z pochodni, no i ... głodne lwy. A trenerem gladiatorów jest Shihan.
TVP 2 - sobota, 12 stycznia rano w prezentacji mieczy japońskich i pokazie szermierki samurajskiej w "Pytanie na śniadanie" występuje shihan Piotrkowicz z synami.
Aktor Bartosz Obuchowicz walczy z Michałem Piotrkowiczem na długie miecze w konwencji chanbara.
Czat z shihanem Piotrkowiczem
W czwartek, 20 grudnia shihan Piotrkowicz będzie opowiadał o karate w telewizji internetowej www.lajfczat.pl Wystšpienie na żywo odbędzie się w godz. 18.00 - 19.00.
European Kubota Cup Warszawa 2007
2. grudnia na hali OSiR "Wola" przy ul. Redutowej 37.
Wstęp wolny na widownię.
Mistrzostwa Europy International Karate Association
Warszawa, 2 XII 2007. Ponad 150 zawodników i zawodniczek.
Międzynarodowe Seminaria Sztuk Walki: karate, kubojitsu, kubotan, kenjutsu.
Warszawa, 30 XI, 1 XII, 3 XII 2007 r. Łącznie ponad 250 uczestników.
Włochy, Armenia, Ukraina, Białoruś, Litwa, Polska.
Gość specjalny: Takayuki Kubota 10 dan Żywa Legenda Karate
prezydent International Karate Association
Asystują mu przybyli z Kwatery Głównej IKA shihanowie: Ted Bratakos i Rod Kuratomi.
Podczas ostatniej wizyty mistrza Kubota w Polsce odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie dan w karate Gosoku-ryu przed samym twórcš tego stylu. W tej chwili wszyscy promowani otrzymali już certyfikaty z centrali Kokusai Karatedo Kyokai.
Podczas egzaminu soke Kubota asystowali shihanowie: T. Bratakos, R. Kuratomi i T. Piotrkowicz.
Oto lista nowo promowanych sensei:
na stopnie shodan - 1 dan: Jarosław Turos, Łukasz Pijarczyk i Adam Stasiulewicz (ze stopnia 1 dan junior)
na stopnie nidan - 2 dan: Ola Cierzniewska, Jakub Piotrkowicz
na stopnień sandan - 3 dan: Michał Zabokrzecki
n astopień yondan - 4 dan: Adam Gazda.
Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Karate, OSiR Wola, Warszawskie Centrum Karate, Szkoła Samurajów, Fight Klub "Rickard".
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego: shihan Tomasz Piotrkowicz 6 dan, Sędzia Główny: shihan Ted Bratakos 6 dan.
Wyniki PUCHARU EUROPY im. KUBOTY
F0 - kata dzieci poniżej 10 lat 1. Dmytro Lebid (Ukraina)
2. Albert Bedyński (Klub Karate Ursus)
3. Maria Koziołek (Klub Karate Ursus)
F1 - kata dzieci 10-12 lat 1. Andrij Pachenko (Ukraina)
2. Bohdan Tsyhanenko (Ukraina)
3. Ewa Gosiewska (Klub Karate Ursus)
F2 - kata dzieci 13-14 lat 1. Maria Buzynna (Ukraina)
2. Jurij Lepskyy (Ukraina)
3. Nikita Kuksa (Białoruś)
F3 - kata juniorów 15-17 lat 1. Bartosz Rant (Warszawskie Centrum Karate)
2. Maryan Shevczuk (Ukraina)
3. Adam Stasiulewicz (Warszawskie Centrum Karate)
F4 - kata pań (od 15 lat) 1. Lilia Kudinova (Ukraina)
2. Kataryna Lozova (Ukraina)
3. Natalia Berezyi (Ukraina)
F5 - kata seniorów Gosoku-ryu 1. Michał Piotrkowicz (Warszawskie Centrum Karate)
2. Jakub Piotrkowicz (Warszawskie Centrum Karate)
3. Maciej Mrozek (Warszawskie Centrum Karate)
F6 - kata seniorów - inne style 1. Jakub Piotrkowicz (Warszawskie Centrum Karate)
2. Michał Piotrkowicz (Warszawskie Centrum Karate)
3. Viaczeslav Serebryan (Ukraina)
W1 - kata kobudo 1. Michał Piotrkowicz (Warszawskie Centrum Karate)
2. Jakub Piotrkowicz (Warszawskie Centrum Karate)
3. Witold Kucharski (Klub Karate Ursus)
K1 - kata kenjutsu 1. Jakub Piotrkowicz (Szkoła Samurajów)
2. Anna Trawińska (Szkoła Samurajów)
3. Leszek Nowak (Szkoła Samurajów)
S1 - kumite dzieci 10-12 lat 1. Andrij Yakimets (Ukraina)
2. Nikita Beregovyy (Ukraina)
3. Dmytro Lebid (Ukraina)
S2 - kumite dzieci 13-14 lat 1. Maria Buzynna (Ukraina)
2. Konrad Kostrzewa (Klub Karate Ursus)
3. Jurij Lepskyy (Ukraina)
S3 - kumite juniorów 15-17 lat 1. Hayk Tunyan (Armenia)
2. Mykyta Saenko (Ukraina)
3. Marian Shevchuk (Ukraina)
S4 - kumite pań (od 15 lat) 1. Maria Ughnich (Ukraina)
2. Natalia Berezyy (Ukraina)
3. Nadia Senkova (Ukraina)
S5 - kumite seniorów waga lekka 1. David Voskanyan (Armenia)
2. Oleksii Krutov (Ukraina)
3. Ihor Ughnich (Ukraina)
S6 - kumite seniorów waga średnia 1. Hrachya Varzhapetyan (Armenia)
2. Ara Gasparyan (Armenia)
3. Viacheslav Serebriyan (Ukraina)
S7 - kumite seniorów waga ciężka 1. Tigran Muradian (Armenia)
2. Vazgen Harutyunyan (Armenia)
3. Bartosz Dawidowski (Warszawskie Centrum Karate)
W2 - kobudo kumite juniorów i juniorek - hanbo (chanbara) 1. Adam Stasiulewicz (Szkoła Samurajów)
2. Roman Żuchowicz (Szkoła Samurajów)
3. Karol Wójcik (Warszawskie Centrum Karate)
W3 - kobudo kumite seniorów i seniorek - hanbo (chanbara) 1. Michał Piotrkowicz (Szkoła Samurajów)
2. Sylwia Grzeszczak (Szkoła Samurajów)
3. Krzysztof Jakubczyk (Szkoła Samurajów)
Nagroda Fair Play - Michał Kostecki (Warszawskie Centrum Karate)
W programie Sylwester z Jedynkš TVP 1 shihan Piotrkowicz z synami zaprezentowali kunszt walki mieczami samurajskimi obok Borysa Szyca i Katarzyny Wilk (na zdjęciu poniżej z Shihanem). Zapraszamy!
Puchar Mistrzów w Turynie.
Drużyna IKA z shihanem Piorkowiczem i kacho Bortolinem.
W niedzielę, 14 pazdziernika rozegrano w Turynie we Włoszech szesnastą edycję Coppa Dei Campioni, czyli Pucharu Mistrzów. Przed około dwudziestu laty w tym Pucharze startował także shihan Piotrkowicz (zdobył tam dwa medale: jeden w kumite i jeden w kata), teraz pojechał z drużyną, w skład której wchodził jego syn, Michał. Zawody zorganizował kancho Giorgio Bortolin 7 dan. Był to międzynarodowy puchar dwóch federacji karate: IKA i I-JKA, w którym poza osiemdziesięcioma zawodnikami z Europy wzięli udział też karatecy z Indii i USA. Oprócz reprezentacji IKA Polska była obecna także drużyna I-JKA Polska pod wodzą shihana Roberta Sworka 6 dan. Także oni odnieśli sukcesy w walkach (brąz drużynowo), a w drużynie z Poznania startował syn shihana Sworka.
Nasi zawodnicy zdobyli:
Michał Piotrkowicz 2 dan - brązowy medal w kumite seniorów waga lekka,
Bartosz Dawidowski 2 dan - brązowy medal w kumite seniorów waga ciężka,
Adam Gazda 3 dan - IV miejsce w kumite seniorów waga ciężka.
W kata nasi zawodnicy nie startowali (przepisy Shotokan I-JKA nie odpowiadały nam), w kumite drużynowym przegraliśmy ze zwycięzcami - drużyną Irlandii. Niestety, nie było repasaży, więc straciliśmy szanse na medal.
Bardzo ciekawa była podróż samochodem na Turniej i z powrotem przez siedem krajów Europy, w tym piękną wczesną jesienią Szwajcarię.
Obie drużyny godnie reprezentowały Polskę.
Najnowszy news Polsatu nakręcony w naszym dojo podczas treningu dla dzieci (środy 16.15 - 17.15).
Szkoła Podst. 303 przy ul. Koncertowej 8 (stacja metro "Ursynów").
Kliknij na zdjęcie poniżej (film wmv, niecałe 2 MB).
Oto jeden z wielu programów telewizyjnych o naszym Klubie.
Kliknij na zdjęcie poniżej (film wmv 17,5 MB).
W dniach 26 - 28 maja 2006 na Ukrainie po raz drugi, po dwóch latach rozegrano Puchar Europy Soke Kuboty w Karate. Shihan Piotrkowicz był sędzią głównym tych zawodów, w których startowało przeszło dwustu zawodników z Ukrainy, Białorusii, Armenii, Rosji i Polski. Ekipa polska liczyła 12 osób. Wywalczyliśmy 19 medali! Soke Kubota przybył na Ukrainę z shihanem Kuratomi. Odbył się szereg seminariów - treningów oraz egzamin na stopnie mistrzowskie, który przeprowadził soke Kubota i shihanowie: Piotrkowicz i Kuratomi. W jego wyniku Michał Piotrkowicz z Warszawskiego Centrum Karate zdał na nidan (2 dan).
POKAZ NA POLITECHNICE
14 marca 2006 r. na Auli Głównej Politechniki Warszawskiej shihan Tomasz Piotrkowicz i sensei Janusz Kosik dali pokaz karate, kobudo i ken-jutsu. Oto zdjęcia Tomasza Ogonowskiego (kliknij na miniaturę):
WIECZÓR SZTUK WALKI NA WOLI XV-lecie Warszawskiego Centrum Karate
17 grudnia 2005 r. na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji "Koło" odbyły się pokazy sztuk walki: aikido, szermierki samurajskiej ken-justu battodo, karate, kobudo, kalaki oraz występy mistrzów kulturystyki. Imprezie patronowały władze dzielnicy Wola, a organizatorami było Warszawskie Centrum Karate przy współudziale Klubu Fitness Rickard i Szkoły Samurajów. Pan Ryszard Michajłow oraz shihan Tomasz Piotrkowicz stanowili koło zamachowe tej "maszynerii". Dzięki nim impreza wypadła nadzwyczaj udanie, a trzystuosobowa widownia pozostała pod wrażeniem ciekawych pokazów i walk.
W pokazach kalaki, aikido i karate brały udział dzieci ćwiczące w tych sekcjach na Woli jak i instruktorzy: sensei Piotr Nowakowski 3 dan aikido, sempai Kordian Zadrożny 2 kyu karate i mistrz kalaki Mirosław Osytek. Szczególnie interesujący i śmieszny był krótki pokaz młodych karateków z nowej sekcji WCK na Woli, którzy "rozgromili prawie dwumetrowych dresiarzy" (w tej roli wystąpili: instruktor Zadrożny i Jurek Sacharuk 4 kyu). Profesjonalny pokaz karate i samoobrony dali bracia Chałupka, instruktorzy w Grójcu, Raszynie i Nowym Mieście. Trener klubu Gosoku-ryu z Góry Kalwarii, sensei Gazda pokazał siłę naszego stylu w tameshiwari - rozbijając deski i płyty betonowe, junior Adam Stasiulewicz z dojo Ursynów wystąpił w kata. Pokazy kobudo dał shihan Piotrkowicz z synami: Michał walczył tonfami, Jakub kijem bo, a Shihan kamami. Posługiwanie się mieczem samurajskim zademonstrowali instruktorzy Szkoły Samurajów: Shihan dał pokaz cięć ostrym mieczem tameshigiri na najwyższym światowym poziomie, mieczami treningowymi ćwiczyli sensejowie: Michał i Jakub Piotrkowicz oraz Ryszard Fudali, a w walce bokkenami wystąpił z Jakubem uczeń Shihana w karate i battodo Piotr Lipowiecki (2 kyu karate, 3 kyu battodo).
Cała impreza odbyła się nie tylko z okazji piętnastolecia Warszawskiego Centrum Karate, ale i z okazji jubileuszu trzydziestopięciolecia uprawiania japońskich sztuk walki przez shihana Piotrkowicza. Z obu tych okazji życzenia przesłali jego dawni uczniowie, m.in. uczeń z lat osiemdziesiątych sensei Robert Szczypiński (wtedy brązowy pas w karate), mieszkający od wielu lat w Kanadzie i sensei Heinz Domke 2 dan z Niemiec, który ćwiczył w Warszawskim Centrum Karate w latach osiemdziesiątych. Osobiście przybyli liczni uczniowie shihana w karate oraz jego studenci ze Szkoły Samurajów, którzy pomagali w obsłudze technicznej imprezy. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Karate, pan Ryszard Dolata w imieniu wszystkich uczniów Shihana wręczył mu jako prezent ostrą naginatę - rodzaj japońskiej halabardy (glewii).
Wśród zaproszonych ekspertów, przyjaciół shihana znalezli się dr Paweł Gierycz - szef Shorinji Kempo w Polsce, były prezes Polskiego Związku Budo oraz mistrz Ryszard Krauze - szef Shaolin Kempo i Nahkampf w Polsce. Specjalnie na tę uroczystość przybył sensei Anatolij Lozowoj 4 dan, szef stylu Gosoku-ryu na Ukrainie z drużyną, która rozegrała z dwiema drużynami polskimi towarzyski mecz karate. Ukraińcy są aktualnymi mistrzami świata w dwóch federacjach karate i medalistami Mistrzostw Europy IKA, Polacy są brązowymi medalistami Pucharu Swiata IKA, Sardynia 2005. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Ukrainy. Maciej Mrozek 2 dan okazał się trochę za wolny dla lekkiego zawodnika ukraińskiego, do tego mistrza świata Igora Ugnicza 1 dan i przegrał na punkty; Jacek Chałupka 2 dan rozegrał świetny pojedynek z Andriejem Bezbanych 1 dan zakończony remisem, a Mariusz Zieliński 3 dan popisał się kopnięciem z obrotu w powietrzu ushiro-tobi-geri, remisując w znakomitym stylu. Niestety, Michaił Baranow 2 dan z Ukrainy dosłownie w ostatniej sekundzie trafił na korpus i zwyciężył punktowo 5:4. Pojedynki indywidualne w kata wygrali nasi zawodnicy - Jacek Chałupka wykonując kata Gosoku godan i w paniach Ola Cierzniewska 1 dan formą Go no kata. Na szczególną uwagę zasługiwało też znakomite wykonanie kata Gosoku przez Macieja Mrozka i Katarzynę Lozowoj 1 dan (córkę trenera). Malina Cierzniewska 1 dan i Katarzyna Werner 1 dan też dały pokaz elegancji i perfekcji wykonania, a Michaił Baranow wykonał nowe kata Kanazawy Gankaku sho. W drugim meczu karate ulegliśmy drużynie Ukrainy 2:1. Walkę wygrał Michał Piotrkowicz 1 dan po dyskwalifikacji Ugnicza za kontakt na głowę (zresztą prowadził na punkty), przegrali niestety Krzysztof Chałupka 2 dan i Adam Gazda 3 dan walcząc poniżej swoich możliwości. Następnego dnia, w niedzielę, jako kontynuacja wizyty drużyny z Ukrainy, odbył się wspólny trening karate i kobudo dla członków naszego Klubu i gości, który poprowadził shihan Tomasz Piotrkowicz. Zakończeniem sobotniej imprezy było spotkanie w kawiarni na I piętrze, połączone z konsumpcją kolacji o charakterze wigilijnym, a następnie dyskoteka z karaoke.
Z tej imprezy można zamówić film DVD za zaliczeniem pocztowym. Szczegóły w dziale Publikacje.
Klub karate Warszawa. karate warszawa - klub karate w warszawie. Nauczanie Gosoku-ryu, czyli samoobrona i sztuki walki: karate, kobudo, jujitsu, ken-jutsu. Szkolenia, pokazy, seminaria, obozy karate letnie i zimowe. Warszawa. nauczanie karate, samoobrona, klub karate warszawa, sztuki walki, kobudo, jujitsu, ken-jutsu, szkolenia karate, wschodnie sztuki walki, pokazy karate, seminaria karate, okinawa, samuraj, chanbara, karate stolica, karate warszawa, szkolenie karate. Nauczanie sztuki walki Karate.